Web Tasarım

Gamikro Oyun+Web ekibi olarak amacımız hem PhP odaklı web tasarımla oyun sitelerimizi önde çıkarmak hemde Unity3D ile eğlenceli oyunlar yaparak çocuklara neşe vermektir.

Web sayfası tasarımı sadece görsel öğelerden oluşmaz. Renkler kadar web sayfasının altyapısı ve çalışan sistem de önemlidir. Eğer sadece görsel öğelere önem verirseniz sayfanızın güzelliğini sadece oraya gelmek zorunda kalanlar görür. Oysa web sayfası altyapısı gerekli Web Design ile düzgün yapılandırılmışsa tüm arama motorlarında sayfanız en önde görüntülenir. Birçok firma ve kurum bunun farkında olmadığı için aramalarda arka sayfalarda çıkmakta ve önde çıkmak için reklam ücreti ödemektedir, hatta bazıları reklam ücreti ödediği halde üstte değil sağ tarafta çıkmakta ve bunu faydalı olarak görmektedir. Daha kaliteli web tasarımı ve daha güçlü bir altyapı sizi herzaman ön sıralarda gösterecektir. Ayrıca ön sıralarda çıkan bir web sayfası gibi daha az reklam ücreti ödemektedir. Doğru site tasarımı herzaman faydalı olacaktır:

  • Daha fazla ziyaretçi
  • Daha yüksek geri dönüş
  • Doğru kitle
  • Yüksek kazanç

Mario Games

Mario oyunları bilinen en eski ve en güzel platform oyunlarından biridir, metroid olmasa mario oyunu ilk sıraya yerleşirdi benim için, Japon Shigeru Miyamoto tarafından yaratılan karakter ilk başlarda donkey kong isimli bir oyunda iyi karakter olarak jump-man olarak rol aldı, daha sonra super mario adı altında kendi dünyasını kurdu, mario bir italyan ismi olduğu için nintendo bunun telif haklarını alamadı ve mecburen yamalı bir isimle devam etti (super mario), sonradan iki kişilik oyun yapmak için kardeş karakter luigi eklenerek mario brothers(bros) olarak yenilendi. Halen milyonlarca çocuk ve yetişkin mario oyunları oynamaktadır. Bir oyun geliştirici olarak ustaya saygı olarak mario karakterinden bahsetmeden geçmek olmaz, mario ve diğer detaylar için Mario

Dosya Adı Uzantıları

İlk kurduğumuz site TR3D olmakla birlikte daha kalabalık insan kitlelerine hizmet etmek için açtığım web sitesi ise Dosya Uzantıları hakkında bilgi veren bir site idi, zamanla web teknolojisi gelişince insanlar dosya uzantısından uzaklaştı, yinede dosyalar hakkında tüm dünyaya bilgi vermek için bir site açmayı ihmal etmedik.

Yeni Kırmızı Top

Bizim yaptığımız ilk platform oyunu olan kırmızı top oyunu(Kırmızı Top) halen üç ayrı markette yer almaktadır, diğer bazı firma sadece iphone ve android marketleri hedeflerken, biz oyunu ilk tasarlama aşamasında bile üç ayrı marketi de hedefledik, aslında blackberry marketine de girmeyi istedik, fakat bu firmanın aşırı kriterleri sebebi ile Ltd. şirket veya büyük bir yapımcı olmadığımız için kabul edilmedik. Zaten batmakta olan bu firma ile zaman kaybetmeden yeni oyunlara doğru yelken açtık, kırmızı top ingilizce `New red ball` ismi ile markette bulunabilir.

Altın Madencisi

Halen üzerinde çalıştığım altın-madencisi oyunu, Dünyada birçok ülkede oynanıyor, stres yapmayan ve bağımlılık konusunda sıradışı olan altın madencisi oyunu listemizde yerini aldı, Altın madencisi eğlenceli bir beceri oyunu olarak sıradaki yerini korumaktadır. Daha iyi bir oyun yapacak olsak herhalde mmorpg oyunu yapardık, yani ikiden fazla kişi ile oynanan multiplayer bir oyun.

Php Kodları - Php Dersleri

Bir öğretmen olarak `öğretmeyi seviyorum` demekten başka söz söylemeye gerek yok, Bildiğim herşeyi öğretmekten zevk alıyorum. Özellikle Türkiyede web siteleri arasında birinci sıraya çıkmak ayrıca eğlenceli oluyor. Bu da php ve web tasarım bilmenin artıları diyelim. Yaptığım güzel siteler insanlardan olumlu dönüş aldıkça daha çok site yapmaya devam edeceğim. PHP öğrenen ve programcılığı merak eden herkes için: gidip öğrenin, Derslerin çoğu kendi eserim.

Oyun2D - 3D

Seri üretim oyun sitelerimizden en kapsamlı olanı, fakat sonradan anladığım kısım ise , Türkiyenin nüfusu 70 milyon, dünya nüfusu 7 milyar. Yani 100 kat daha kalabalık. Türkiye için para amaçlı birşeyler yapıyorsanız bu sözümü unutmayın; Dünyayı hedefleyen bir site yaptığınızda kazancınız 100 kat fazla olabilir. İnanmazsanız bir deneyin, 100 olmasın da 5 kat olsun.

Güncel tüm tarayıcılarla uyumlu modern web sitesi ve geriye dönük uyumluluk modu.

Hızlı görüntülenme ve internet hız kurallarına uygun web mimarisi.

Tek noktadan kontrol edilebilen, kolay kullanılabilir içerik yönetim sistemi.

Kullanıcı tepkileri izleme ve geri dönüşlerin analizi. müşteri memnuniyetine dayalı sistem geliştirme.

Yeni teknolojilerle yarışan ve sürekli güncel kalan değişken altyapı.

google ve internet teknolojilerine kolay adapte olabilen, gelişmeye uygun sistem.